برتری های کسب و کارهای مجازی

تفاوت کسب و کار اینترنتی و کسب و کار سنتی :

باتوجه به اینکه کسب و کار اینترنتی چند مدتی است که رونق بسیار گرفته است و توجه بیشتری به آن شده و همچنین یکی از بهترین راه ها برای کسب در آمد سریع است،افراد زیادی هستند که این کار را به عنوان شغل دوم خود در نظر گرفته و یا به عنوان راهی برای توسعه کسب و کار سنتی خود استفاده می کنند.

*در اینجا به بررسی چند  اصل و تفاوت این دو کسب و کار سنتی و اینترنتی می پردازیم:

 

دامنه ی ارتباط در کسب و کار

 درکسب و کار اینترنتی شما باتمام مردم جهان در ارتباط هستید و می توانید خود را به تمام عموم معرفی کنید، در صورتی که در کسب و کار سنتی با تعداد محدودی مشتری در ارتباط خواهید بود.

ارائه خدمات

در کسب و کار اینترنتی معمولا می توان در تمام شبانه روز خدمات ارائه دهید،اما در کسب و کار سنتی تعداد ساعات خدمت رسانی محدود می باشد.

 

هزینه تبلیغات 

در کسب و کار آنلاین هزینه تبلیغات کمتر می باشد،به طور مثال تبلیغات در این کسب و کار به صورت طراحی سایت و یا تبلیغات در اینستاگرام باشد اما در کسب و کار سنتی هزینه های بیشتری باید متقبل شد مانند:تبلیغات در تلوزیون و یا بیلبورد ها در سطح شهر و کشور.

راه اندازی کسب و کار

برای کسب و کار آنلاین ذاشتن گوشی و یا لپ تاپ و گاهی چندین نرم افزار ساده برای را ه اندازی کسب و کار کافی می باشد اما برای کسب و کار سنتی اجاره مکان پرداخت  قبوض اب،برق و گاز هزینه های زیادی دارد.

ارزیابی کالا

درکسب و کار سنتی حضور فیزیکی فرد الزامی می باشد اما در کسب و کار آنلاین نیاز به حضور فرد نیست و در هر زمان و مکان میتوانید اقدام به فروش کنید.

بهبود کسب و کار

در کسب و کار اینترنتی  مردم میتوانند با عکس گذاشتن از صفحه شما مثلا در اینستاگرام رضایت خود و یا نارضایتی خود را بیان کنند که این کار برای بهترشدن کسب و کار شما می تواند بسیار مفید باشد تا بتوانید نقاط ضعف و قدرت خود را بیابید.

اعتمادسازی

در کسب و کار سنتی مشتری می تواند کالا را در دست خود بگیرد و از نظر فیزیکی مورد بررسی قرار دهد اما در کسب و کار اینترنتی مشتری فقط می تواند از طریق گفت و گو در مورد محصول سوال بپرسد.

به طور خلاصه:

مزایای کسب و کار سنتی

در این کسب و کار ارتباط انسانی و تعامل وجود دارد به طوریکه از لحظه ای که مشتری وارد فروشگاه می شود و تا لحظه ای که از فروشگاه خارج میشود تجربیات خود را در مورد محصول در اختیار آن قرار دهید.

معایب کسب و کار سنتی

هزینه داشتن یک فروشگاه به مراتب بالاتر از یک فروشگاه اینترنتی می باشد.

 

مزایای کسب و کار اینترنتی

در دسترس بودن ههمیشه فروشگاه و هزینه کم و همچنین داشتن بودجه کم برای راه انداری و فروش.

معایب کسب و کار اینترنتی

نداشتن ارتباط حضوری با مشتری و طولانی بودن زمان سفارش محصول تا رسیدن به مقصد.درباره نویسنده /

تازه به دنیای وب علاقمند شدم و روز به روز در حال یادگیری هستم

دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما برای بازدید کنندگان نمایش داده نمی شود.

درباره من

مدرس دوره های استراتژی، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و خدمات آنلاین دیگر، تولید/ مدیریت/ انتشار محتوا حرفه ای، تبلیغات آنلاین و کسب درآمد از اینترنت. موسس آکادمی سیابلاگ و مجموعه میزبانی وب لاراتاندر.

اطلاع رسانی شروع ثبت نام کلاس های طراحی سایت

سیابلاگ © 1388 – 1401 | تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است.