روش های افزایش فالوور در اینستاگرام

 

در این مطلب قصد دارم به موضوع فروش محصولات در اینستاگرام بپردازم،اگر شما هم علاقه دارید فروش بیشتری در اینستاگرام داشته باشید با من همراه باشید.

_روش های افزایش فروش در اینستاگرام:

جلب اعتماد:

برای خرید محصول از یک فروشگاه در اینستاگرام مشتری اول باید از قابل اعتماد  بودن فروشگاه  اطمینان حاصل کند،این روزها بسیاری از مخاطبان اینستاگرام به خاطر بعضی از خریدهای ناموفق قبلی که داشته اند سخت تصمیم به خرید آنلاین می کنند و حتی برخی از افراد حتی دیگر از طریق آنلاین خریدی انجام نمی دهند.

درست است که هدف ما فروش راحت و آنلاین محصولات یا خدماتمان است اما قطعا نباید به شعور مخاطب توهین کنیم و کاری کنیم مخاطب اعتماد خود را به ما از دست بدهد.

اینستاگرام  پر از مشتریانی است که اگر بتوانید اعتماد انها را جلب کنید،به راحتی می توانند تبدیل به یک مشتری وفادار ما شوند ،پس اولین اولویت فروش در اینستاگرام باید ایجاد اعتماد مخاطب باشد.

*چندین راه جلب اعتماد : حتما اطلاعات تماس یا آدرس وب سایت یا هر چیز دیگری که بتواند به مخاطب کمک کند تا به شما اعتماد کند را بنویسید ،همچنین برای فروش در اینستاگرام باید در بین پست ها و لایو یا استوری هایی که می گذارید حتما چند تایی را هم به صحبت خودتان با فالورهای تان اختصاص بدهید.

تبلیغات:

برای شناساندن محصول خود در اینستاگرام ابتدا لازم است که به تعداد قابل توجهی فالوور دست یابید تا بتوانید با تبلیغات و انتشار عکس و محتوای خوب از محصولات یا خدمات خوب به درآمد خوبی برسید،همچنین برای بهتر دیده شدن صفحه خود می توانید با صفحه های معتبردیگر افراد در اینستاگرام تبلیغ کنید.

تضمین محصولات:

برای یک خریدار به صورت آنلاین اعتماد به شما و خرید محصول سخت است پس نیاز به این است که کاری کنید تا با خیال راحت از شما خرید کنند یکی از این کارها تضمین محصول است،مثلا می توانید به آنها ضمانت عودت وجه و یا خدمات پشتیبانی دهید به طور کل ضمانتی را برای محصول یا خدمات خود در نظر بگیرید.

استفاده از هشتگ ها:

بعضی از مخاطبان اینستاگرام برای پیدا کردن محصول یا خدمات اسم و یا کلمه ای مربوط به آن را در قسمت هشتگ ها جستجو میکنند،پس برای دیده شدن و جذب مشتری میتوان از قرار دادن هشتگ های مرتبط با محصول و یا خدمات خود استفاده کنید در نتیجه مخاطبان بهتر و راحت تر شما را پیدا می کنند و به این ترتیب آگاهی از برند شما نیز افزایش می یابد.

عکاسی از محصولات:

یکی از مشکلاتی که ذهن بسیاری از مخاطبان را مشغول خواهد کرد این است که نمی توانند محصول را لمس کنند و اندازه واقعی آن را تشخیص دهند، عکاسی درست از محصولات تا حد زیادی می‌تواند این مشکل را برطرف کند در عکاسی از محصولات باید به این توجه داشت که برای بهتر دیده شدن محصول از زوایای مختلف آن عکس بگیرید، باید با کیفیت بالایی عکاسی کنید به طوری که تار‌وپود محصول در عکس مشخص شود اما اندازه بعضی از وسیله ها را نمی توان تنها با عکس نشان داد و باید از یک جسم کمکی که اندازه آن برای کاربر مشخص است استفاده کرد و در کنار آن عکس گرفت.

نظرمشتری:

نظرات مشتریان یکی دیگر از راه هایی است که می توانید برای افزایش فروش محصولات و دیده شدن صفحه خود به کارگیرید یکی ازبهترین راه ها نشان دادن رضایت فالوور هاست  مثلا می توانید عکس فالوورها با محصولاتی که توسط آنها خریداری شده را بگذارید.

هیچوقت کامنت فالوورها را دست کم نگیرید، نظرات فالوورها و خریداران چه خوب و چه بد باعث می شود مشتری بتواند ارتباط بهتر و اطمینان بیشتری نسبت به صفحه شما پیدا کند،همچنین می توانید مسابقه‌ای برگزار کنید و اعلام کنید مشتریانی که نظر خود را در مورد محصول ثبت کنند از چنددرصد تخفیف در خرید بعدی بهره‌مند خواهند شد یا جوایزی هرچند کم را برای آنها در نظر بگیرید.

این بهترین فرصتی است تا فالوورها نظر خودشان را در زیر محصول ثبت کنند.

تخفیفات:

یکی از تاثیرگذارترین راه ها برای افزایش فروش از طریق پیج اینستاگرام، تخفیف دادن به مشتریان است.

شما می توانید به مناسبت های مختلف برای مشتریان خود تخفیفاتی را مد نظر قرار داده ،تخفیف ها مشتریان زیادی را به سمت خود جذب می کنند و معمولا به فروش منجر می شوند وهمچنین مشتریان برای خرید از محصولات و خدمات شما مصّمم می شوند.

علاوه براین، این روش باعث افزایش آگاهی از برند نیز می شود زیرا مشتریان ممکن است برند شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنند تا آنها نیز بتوانند از این تخفیفات بهره مند شوند.

جادوی استوری:

استوری یک ابزار جادویی برای فروش در اینستاگرام است.

باید هر روز به بهانه های مختلف محصولاتی را در استوری معرفی کنید، بهانه هایی مانندچند محصول برتر هفته گذشته یا چند محصولی که موجودی آنها رو به اتمام است و یا محصولاتی که بیشترین سفارش را داشته اند.

در حقیقت کاربران هر روز به پیج شما سر نمی‌زنند و از طرفی شما نمی‌توانید دائما پست تکراری بگذارید، اما با استوری گذاشتن می‌توانید هر روز کاربران را به یاد پیجتان و محصولاتتان بیاندازید.

 درباره نویسنده /

تازه به دنیای وب علاقمند شدم و روز به روز در حال یادگیری هستم

دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما برای بازدید کنندگان نمایش داده نمی شود.

درباره من

مدرس دوره های استراتژی، طراحی وب سایت، فروشگاه اینترنتی و خدمات آنلاین دیگر، تولید/ مدیریت/ انتشار محتوا حرفه ای، تبلیغات آنلاین و کسب درآمد از اینترنت. موسس آکادمی سیابلاگ و مجموعه میزبانی وب لاراتاندر.

اطلاع رسانی شروع ثبت نام کلاس های طراحی سایت

سیابلاگ © 1388 – 1401 | تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ است.