کسب درآمد از یوتیوب

در این مطلب قصد دارم درباره ی کسب درآمد از یوتیوب برای شما بنویسم

 

کسب درآمد از یوتیوب بسیار هیجان انگیز است!

چرا که پای فیلم و ویدئو در میان است،ویدئو مهم‌ترین ابزار ارتباطی دنیاست،یوتیوب به ازای هر بازدیدکننده که ویدئوهای شما داشته باشد، به شما دلار پرداخت می‌کند.

بدون مخاطب کسب درآمد از یوتیوب بی معنی است و درعمل ممکن نیست.

در نتیجه برای ایجاد درآمد در یوتیوب ، داشتن مجموعه‌ای از مخاطبان طرفدار و وفاداربسیار حائزاهمیت است.

عضویت

برای عضویت ابتدا باید  در برنامه‌ی Partner Program ثبت‌نام کنید بعد از آن، یوتیوب محتوا و مخاطبان کانال شما را بررسی می‌کند و به محض این که آمار بازدید ویدئو های شما به بیشتر از 4000هزار ساعت در سال برسد و همچنین تعداد مشترکان نیز در این مدت به 1000نفر برسد ، مجوز ورود به سیستم درآمد تبلیغاتی برای شما صادر می‌شود.

یوتیوب در همین مرحله‌ی اولیه، محتوای اختصاصی و باکیفیت را هدف تمرکز سیستم اعتبارسنجی خود قرار داده است تا فقط تولیدکنندگان حرفه‌ای و هدف‌مند، به کسب درآمد از این طریق بپردازند.

برای شروع برای کسب درآمد از طریق یوتیوب شما ابتدا باید یک اکانت در یوتیوب برای خود بسازید یا با استفاده از gmail  وارد شوید.

برای اینکه بتوانید کسب وکار خود را راه اندازی کنید باید قسمت کسب درآمد از کانال یوتیوب خودتان را فعال کنید.

بدین معنی که یوتیوب می تواند تا در ابتدای ویدیوهایی که شما قرار می دهید تبلیغات کلیکی خودش را نمایش دهد.

پس از وارد شدن به اکانت یوتیوب از قسمت تنطیمات درقسمتMonetization روی گزینه Enable کلیک کنید.

با این روش کسب در امد از یوتیوب برای کانالتان فعال خواهد شد.

نام کانال

نام کانال خود را با دقت انتخاب نمائید چرا که این جزئی از برند شما خواهد شد.

ویدئو

مهم ترین چیز در یوتیوب ویدئوهای شماست پس باید ویدئو هایی جذاب و پر محتوا تولید کنید تا بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

سعی کنید که به طور منظم و پیوسته محتواهای ارزشمندی را آپلود کنید. این باعث می شود تا بازدیدکنندگان بیشتری را برای خود حفظ کنید.

برای جذب مخاطب میتوانید بر روی موضوع هایی برای ساخت تمرکز کنید که مخاطب زیادی دارد مانند ویدئوهای آموزشی،موسیقی دانشنامه ها و…

نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که در تولید ویدئو های خود استمرار داشته باشید. مخاطبان جذب کانال‌هایی می شوند  که بدانند ساخت ویدیو توسط آن‌ها امری سطحی و زودگذر نیست.

ویدئوآموزشی و نقد و بررسی

همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از موضوع هایی که مردم بسیار دنبال آن هستند و برایشان جذاب می باشد بحث آموزش است.

در زمینه ای که  در آن تخصص  دارید شروع به تولید آموزش کنید،البته آموزش هایی که عمومی است و موردنیاز مردم است.

با تولید ویدیو های نقد و بررسی می توانید بازدید کانال یوتیوب تان را به طور شگفت انگیز بالا ببرید. موضوعات فراوانی در زمینه نقد و بررسی وجود دارد. فقط باید زمان بگذارید که در چه زمینه ای می توانید فیلم های نقد و بررسی تولید کنید که برای مردم جذاب باشد.

تبلیغات

شرط اول یوتیوب برای ویدیوهایی که هدف آنها کسب درآمد است ،این است که برای تبلیغات مناسب باشند یعنی رعایت قوانین کلی یوتیوب مانند عدم انتشار محتوای توهین آمیز و … است. البته شرایط کسب درآمد از تبلیغات کمی جزئی‌تر از قوانین اولیه‌ی سرویس هستند

اگر کانالی با هدف کسب درآمد تبلیغاتی ساخته اید و قصد دارید تنها در برخی ویدیوها، استانداردهای تبلیغاتی را رعایت کنید، این امکان وجود دارد که برای ویدیوهای دیگر، درآمد تبلیغاتی را لغو کنید.

قواعد کسب درآمد از یوتیوب

1- اینکه یوتیوب به هیچ عنوان با انتشار محتواهای غیراخلاقی موافق نیست.

این شبکه اجتماعی به طور کاملا دقیق نکات غیرمجاز را حذف خواهد کرد.

با پیروی از قواعد و ترفندها کسب درآمد از یوتیوب آسان‌تر خواهد بود.

2- کسب درآمد از یوتیوب بدون احترام کامل به حقوق کودکان ممکن نیست.

3-فقط ویدیوهایی را انتشار دهید که خودتان آنها را تولید کرده اید و از ویدیو های موجود در جاهای دیگر استفاده نکنید و به کپی رایت احترام بگذارید. فقط ویدیو هایی که خود تولید می‌کنید را آپلود کنید. به هیچ وجه در تلاش برای ربودن ایده‌ها و خلاقیت‌های سایرین بدون اجازه آن‌ها نباشید وگرنه کسب درآمد از یوتیوب برای شما طبق قوانین یوتیوب ممکن نخواهد بود.

4- محتواهای مضر یا خطرناک تولید نکنید.مثلا ویدیوهایی که به تشویق افراد مخصوصا کودکان به کارهای خطرناک است را یوتیوب به طور کامل با آن مخالفت خواهد کرد.اگر اقدام به انتشار این ویدیو ها کنید یوتیوب یا آن را حذف می کند یا اینکه برای ان رنج سنی قرار می دهد.

5- ویدیو هایی که خشونت آمیز هستند را دست از تولید آن بردارید.این دست ویدیو ها نیز مخالف سیاست های کلی یوتیوب هستند. یوتیوب با این دست ویدیو ها به شرط رعایت برخی نکات مثل درج توضیحات دقیق و مناسب مشکلی ندارد.

6-از درج توضیحات توهین‌آمیز در پانوشت ویدیو پرهیز کنید، از انتشار کامنت و نظرات تند و حاوی توهین اجتناب کنید،هرآنچه که شامل خشونت و توهین بر علیه افراد باشد.

یوتیوب از آزادی بیان حمایت می‌کند اما این اصلاً قابل پذیرفتن نیست که به تولید محتوا بر علیه یک گروه خاص بپردازید.

7-به حریم شخصی افراد احترام بگذارید. ویدیو هایی که حاوی تصاویرهایی از زندگی شخصی افراد باشد برای کسب درآمد از یوتیوب مناسب نیست و بلافاصله حذف می شوند.

اگر ویدیویی در یوتیوب منتشر شد که اطلاعات شخصی شما در آن وجود داشت شما می توانید پیگیری کنید و خواستار حذف آن شوید.

درآمد از یوتیوب

در کسب درآمد از یوتیوب نباید فقط محدود به یوتیوب شوید.

یوتیوب و تبلیغات گوگل تنها منبع درآمد ثابت و حداقلی شما برای کانال هایتان است.

اگر یک کانال پر بازدید در یوتیوب داشته باشید در تمام پلتفرم ها می تواند پول ساز باشد. بسته به این دارد که میخواهید در چه حیطه ای فعالیت کنید.

تولیدمحتوا

یکی از بهترین راه ها برای کسب در آمد شما این است که در تولید محتوا خلاقیت داشته باشید.

کانال‌های بررسی و آنباکسینگ تکنولوژی‌های جدید

این کانال ها در واقع به پرداختن و بررسی دیوایس‌هایی مثل گوشی‌ها، لپ‌تاپ ها، کنسول های بازی و سایر لوازم الکترونیکی می‌پردازند،اگر می خواهید بازدیدکنندگان شما بیشتر ششوند و کانال شما افت نکند باید حتما به روز باشید

و دیوایس های جدید را هم مورد بررسی قرار بدهید.برای پیدا کردن این دیوایس ها باید برای خود اسپانسر پیدا کنید به این صورت که اسپانسر ویدیو هایی که شامل این دیوایس ها است را در اختیار شما قرار میدهد و در ازای آن از تبلیغات شما در طول ویدیو استفاده میکند.همچنین شما می توانید به صورت زبانی در طول ویدیو حمایت اسپانسر از پروژه خود را اعلام کنید.

اما در نظر داشته باشید که تبلیغات با تراکم بالا شاید از نظر مالی سود آورباشد اما در بلندمدت باعث ریزش بازدیدها نیزخواهد شد. حتما از قبل یک استراتژی بلندمدت تبلیغاتی برای خود تنظیم کنید

اگر کانالی با سطح بازدید متوسط دارید بد نیست که کار را با فروشگاه‌های اینترنتی آغاز کنید. یکی از راه‌های جذاب و اثبات شده گرفتن آفر از پارتنر خود برای بازدیدکنندگان است. مثلاً می‌توانید تعداد محدودی مثل صد عدد بن تخفیف خرید یک محصول خاص را از همکار خود گرفته تا بین بازدیدکنندگان ویدیو های خود با روش های متفاوتی قرعه کشی کنید. این از یک طرف باعث صرفه مالی شما در ارتباط با شریک اقتصادی، و از سوی دیگر موجب افزایش چشمگیر بازدید کانال شما خواهد شد.

اگر تولید محتویات در کانال شما در حیطه های خاصی مرتبط با مثلاً لوازم آرایشی یا لباس و کیف و کفش است باید بهترین عرضه کنندگان و تولیدکنندگان حاضر در آن حوزه را پیدا کنید.

جذب و احترام به کاربر

بسیاری کانال ها پس از اینکه به دنبال‌کنندگان زیادی می‌رسند، توجه خود نسب به کاربران را کاهش خواهند دید

این شکاف بین حجم بالای دنبال‌کننده و شما به عنوان صاحب یک کسب و کار دیجیتال، بسیار مضر خواهد بود. در بلندمدت این موضوع کانال شما را از لیست مراجع مورد علاقه کاربران خارج و شما را با شکست عظیمی مواجه خواهد کرد. پس مهم نیست که چه تعداد دنبال‌کننده دارید؛ همیشه باید رابطه خود با آن‌ها را در بالاترین سطح حفظ کرده و به نظرات و سلایق آن‌ها احترام بگذارید.

شما باید به مخاطبان بفهمانید که نظرات آن‌ها را می‌خوانید برای آن‌ها وقت می‌گذارید. تلاش کنید تا به صورت رندوم به نظرات درج شده زیر هر ویدیو جواب دهید. این کمک می‌کند تا مخاطبان در نگاه اول، دیدگاه مثبت‌تری در مورد کانال شما داشته باشند.

چند پیشنهاد

*اگر شما جزو تولید کنندگان محتوا در یوتیوب هستید  که هنوز دنبال کنندگان قابل توجه ای ایجاد نکرده اند ،باید سئو یوتیوب خود را به حداکثر برسانید .

*اگر شما تعدادی طرفدار وفادار برای خود پیدا کرده اید ، تشویق آن ها به سرمایه گذاری در کانال، به شما کمک میکند تا هزینه ی ساخت ویدئو های جدید خود را بدست آورید .

*با پرداخت 9.99دلار در یوتیوب قرمز این امکان برای شما پیدا میشود که تبلیغات برای مخاطبانتان نمایش داده نشود.

*حتی بدون تبلیغ هم ،تولید کنندگان محتوا هنوز میتوانند بر اساس زمان نمایش تا 55درصد کسب درآمد کنند.

*در یوتیوب قرمز زمان تماشا اهمیت دارد ، بنابراین آنالیز یوتیوب خود را ببینید تا  وضعیتی مثل زمان مشاهده و ویدئو های برگزیده را بتوانید بررسی کنید.

نیوشا
نیوشا

تازه به دنیای وب علاقمند شدم و روز به روز در حال یادگیری هستم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *